14 klasických typů pracovníků: Najdete se?

14 klasických typů pracovníků: Najdete se?

Šárka Dvořáková

Šárka Dvořáková

Články autora

Pracujete-li v kanceláři, pak víte, že toto pracovní prostředí může být přímo zoologickou zahradou nejrůznějších osobností. Změny na pracovišti mohou odhalit to nejlepší i nejhorší z nás. A to je právě ono. Všichni máme v sobě tyto protichůdné strany. Máme silné stránky i slabosti a právě jedinečnou kombinací těchto charakteristik se od sebe odlišujeme.

Na pracovištích je důležité, aby se zaměstnanci soustředili na komunikaci, týmovou práci, morálku a celkovou profesionalitu. To že jsme takoví, jací jsme, můžeme poznat ze způsobu, jak dosahujeme svých cílů. Krok, který nám může pomoci zlepšit způsob, jak jednáme, je identifikovat své osobnostní archetypy, podobně jako slabosti i silné stránky. Můžeme zlepšit svůj způsob spolupráce s ostatními, jen když získáme určitý pocit sebeuvědomění.

Tento proces může být zajímavý už proto, že existuje minimálně 14 typů. Poznáte se v některém?

 

Mikromanažer

 

Nikdo nechce být mikromanažerem, protože ho nikdo nemá rád. Mikromanažer  je přesto všudypřítomný, přesahuje všechna odvětví a pracoviště.  Bezpochyby někoho takového ve svém okolí máte. Poznáte je podle jejich nutkavého „přešlapování“. Je zajímavé, že mikromanažeři jsou často manažeři nebo šéfové. Dotazují se na každý pohyb zaměstnanců, vyžadují neustálé reporty, jejich aktualizace a snaží se často přerozdělovat práci a všem do ní mluvit. 

 

Snaživec

 

Snaživec nikdy nedokáže říct ne. Zůstává v práci déle, řídí dobročinnost, dobrovolně nosí koblihy na všechna setkání, dělá pohoštění. Bývá milé je mít ve svém okolí, protože se starají o všechny drobné práce, které nikdo nechce dělat. Toto chování ale přináší spoustu problémů, pro jejich spolupracovníky totiž někdy může být nemožné dostávat nové příležitosti. Snaživci to mohou myslet upřímně, ale stejně tak to mohou být manipulátoři a kontroloři. Jsou nepředvídatelní a nečitelní.

 

Kancelářská drbna

 

Tuto osobnost není třeba nějak zvlášť popisovat. Když jsme byli malí, pravděpodobně jsme drbny potkávali už na hřišti, potom na základce, střední i na vysoké. Nyní drbou u vás v práci. Držte se jich dál. Když se zapojíte, nejspíš vás chytnou a už nepustí.

 

Stmelovač

 

Osobnost stmelovače může obrátit váš pracovní život vzhůru nohama – v dobrém slova smyslu. Jsou v obraze. Stmelovači excelují v tom, že dokážou zapojit lidi do práce, následkem čehož jsou týmy produktivnější. Spojují uchazeče o zaměstnání s jejich zaměstnavateli. Jakmile najdete stmelovače, jednejte s ním dobře a naučte se, jak jeho schopnosti ocenit. Jste-li uzavřenější osobnost, může vás setkání s osobností stmelovače zastrašit. Pamatujte si, že tento typ má tendenci mít všechny rád, nebo alespoň dokáže ocenit aspekty každé osobnosti. 

 

Nespolečenský kolega

 

Je těžké říci, zda jsou tito lidé osamocení. Možná jen nemají rádi společnost ostatních, a proto je více uspokojuje samota. Tento typ člověka poznáte podle toho, že chybí, kdykoliv je to možné. Nebudou na večírcích nebo firemních setkáních. Neuvidíte je ani v kuchyňce. Prostě nejsou k nalezení. 

 

Brouk Pytlík

 

Mají odpověď na všechno. Na všechno. Tyto typy pronášejí své nadšené názory při každé příležitosti. Mluví (a nezmlknou) na poradách, na firemních akcích, u vašeho stolu, když máte opravdu hodně práce. Dávají nevyžádané rady a bohužel neberou „Ne, děkuji“ jako odpověď. Jsou závislí na pozornosti svého okolí.

 

Lenoch

 

Lenoši se spoléhají na snaživce i na mikromanažery. Pro každého je záhadou, jak mohou být stále zaměstnáni, ale jsou tu a celý den nic nedělají. Mohou procházet kolem vás, zastavit se na kus řeči, zjistit, co jste měli k obědu, nebo tam prostě jen tak stát a zírat. Jestliže máte kancelář plnou iniciativních, příliš zapálených typů, možná je „lenoch“ jenom průměrný pracovník.

 

Mluvka

 

Podobně jako brouk Pytlík, i mluvka je úspěšný v tom, že ruší své kolegy svým otravným chováním, kdy vyhledává pozornost. Mluvka chce mluvit, ne pracovat. Člověk až přemýšlí, co by mluvka dělal, kdyby nebyl v práci. Kdo by ho poslouchal? Někdy však může být milé mít ve svém okolí mluvku, pokud se snažíte navázat kontakty. Přitočte se na večírku k mluvkovi a půjde to snadno.

 

Stresař

 

Pro tyto lidi je všechno velký problém. Každý termín, každá změna, které se objeví. I pozitivní zprávy berou s obavami a ve všem hledají nějaký zádrhel. Opatrně s těmito podivíny.

 

Pohodář

 

Takzvaní „pohodáři“ jsou ten typ lidí, se kterým by každý v kanceláři měl trávit čas častěji.  Svůj osobní život nechávají doma, takže v práci mohou skutečně zabrat. Tento typ lidí má stres pod kontrolou. Workholikům mohou připadat jako lenoši, ale pohodáři si z toho nic nedělají… protože jsou to pohodáři.

 

Klaun

 

Firemního klauna můžete milovat nebo nenávidět. Je to sázka do loterie. Když jsou dobří, mohou být neocenitelní tím, že tupí hrany v napjatých situacích, oživují nezáživné schůze a rozesmějí své kolegy i při příšerném pondělním ránu. V horším případě nejsou vůbec vtipní. Třeba ani nevědí, jak ukončit vtip, neberou práci vážně, neberou vážně nic.

 

Skutečný vůdce

 

Skutečný vůdce v kanceláři je ten, kterého lidé poslouchají, věří mu, obdivují ho a respektují jej. Možná nejsou na vrcholu společnosti, ale berou svou práci vážně.  Vůdci představují hlavní hodnoty společnosti, a to bez domýšlivosti. Skuteční vůdci inspirují ostatní tím, že jim předvádějí nadšení pro společnou práci k dosažení cíle. Jsou společensky prozíraví, ale nepřehánějí to jako mluvkové nebo drbny. Udržují své priority v rovnováze.

 

Stabilní pracovník

 

Tohle už není tak zajímavý typ. Stabilní pracovníci jsou také známí jako průměrní pracovníci. Jsou to zásadní pracovníci, takoví, na které se zaměstnavatel může spolehnout, protože podávají pravidelně dobrý výkon. Možná nejsou skuteční vůdci, ale ani nejsou líní. Jsou často nezajímaví, ale pro firmu velmi důležití.

 

Génius

 

Nejspíš si vzpomenete na Steva Jobse, Billa Gatese, Marka Zuckerberga, Warrena Buffetta, Oprah Winfrey – to jsou vizionáři. Géniové jsou bohy a bohyněmi pracovní říše. Mnozí z nich jsou podnikatelé, někteří odvádějí nepřehlédnutelnou práci ve společnosti. Géniové mají skvělé nápady a typické pro ně je, že potřebují obzvláště schopné obchodní partnery, aby tyto nápady převedli ve skutečnost. 

Šárka Dvořáková

Šárka Dvořáková

Články autora
Hledat
Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a ochraně uživatelů soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím