4 návyky, které dělají z lidí boháče

4 návyky, které dělají z lidí boháče

Ondřej Kolda

Ondřej Kolda

Články autora

K bohatství vede mnoho cest. Můžete vyhrát v loterii, zdědit úspěšnou firmu po rodičích, nebo jít štěstí naproti a postupně se stát úspěšným člověkem, ke kterému budou ostatní vzhlížet. První dva způsoby jsou pro většinu lidí nedosažitelné, proto byste se měli zaměřit na ten třetí. A jak jinak začít než inspirací u milionářů? Není náhoda, že jsou úspěšní. Mají své návyky, které je odlišují od ostatních a umožňují jim růst. Pojďme se na ně podívat.

1. Mají pořádek ve svých penězích

 

Že nějaká korunka nehraje roli? Omyl. Je důležité mít své výdaje a příjmy pod kontrolou. Pouze tak budete mít dlouhodobý přehled o svých finančních možnostech. Budete vědět, kolik peněz potřebujete na fixní výdaje, které mohou mít podobu hypotéky, účtů za bydlení a jiných pravidelných výloh. Další kategorií jsou peníze, které utrácíte pro své potěšení, a kde můžete potenciálně šetřit. A v neposlední řadě budete vědět, kolik peněz můžete investovat.

 

2. Investují, ale s rozumem

 

A právě k investicím se váže druhý návyk boháčů. Bezhlavé investice mohou přinést více škody než užitku, proto je důležité mít promyšlenou a účinnou strategii. Efektivním způsobem je, rozdělit své prostředky do několika pilířů, které budou soustavně podporovat růst vašeho konta, ale zároveň budou dostatečně bezpečné. Část peněz je vhodné investovat do více méně stabilních komodit, jakými jsou například zlato nebo stříbro. Další peníze by měly směřovat do trochu nebezpečnějších investic, které však nesou také větší potenciální zisk. Nejmenší část je dobré si vyčlenit na riskantní investice. Skvělým příkladem ze současného světa může být investice do potenciálně rizikových oblastí. Kdo se nebojí a ve vhodný čas investuje, byť jen malou částku, může si přijít na slušné výdělky. Je zbytečné nechávat peníze pod polštářem, když je možné je efektivně využít a zajistit si příjemný pasivní příjem.

 

3. Nevytváří image milionáře

 

Obklopili byste se luxusem, kdybyste byli bohatí? Radši na tu představu zapomeňte. Není náhodou, že opravdu úspěšní lidé se bohatstvím nechlubí. Vzpomeňte si na obyčejné triko Steva Jobse, šedé triko Marka Zuckerberga. Určitě je to oblečení pohodlné, a navíc nevytváří snobský dojem. Je hodně závistivců, kteří úspěchy neodpouští. Nemávejte před nimi rudým hadrem. Působte skromně, i když máte peněženku naditou k prasknutí. Většina úspěšných a bohatých lidí si umí užívat, ale nevyhazují peníze za zbytečnosti. Mnohem raději investují do položek, které ještě znásobí svou hodnotu. 

 

4. Stanovují si denní cíle

 

Plánování, analyzování, určování priorit. Bez těchto každodenních a systematicky promyšlených procesů se neobejde žádný úspěšný člověk. Aby mohl rozvíjet svůj osobní život, ale i byznys, musí mít velice dobrý přehled a vhodně reagovat na změny. Klíčem k úspěchu je neustálé vymezování nových cílů a promýšlení cest k jejich naplnění. Jak se říká: „Kdo je připraven, není překvapen.“ A v oblasti byznysu to platí dvojnásob. Situace na trhu se mění ze dne na den. A kdo je připraven, ten může ulovit perfektní zakázku, která ho nasměruje k pohádkovému bohatství.

Ondřej Kolda

Ondřej Kolda

Články autora
Hledat
Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a ochraně uživatelů soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím