4 způsoby, jak si udržet motivaci, když jste se pustili do podnikání

4 způsoby, jak si udržet motivaci, když jste se pustili do podnikání

René Hradecký

René Hradecký

Články autora

Když už nejste pod dohledem svého šéfa, ale ve studeném a zlém světě, kde čekáte na pohlcení konkurencí, může se vám z toho coby začínajícímu podnikateli udělat mdlo, ale pokud si udržíte chladnou hlavu, zvládnete to.

Možná míváte trochu strach převzít vedení, ale to není důvod, abyste se svého snu vzdali. Zde je několik tipů, jak mít při samostatném podnikání stále dostatek motivace:

 

1. Musíte znát svou cenu

 

Pokud nepřidáte, skončíte! Konkurence je na každém rohu a chce to něco navíc, abyste ji porazili. Takže pokud si vážíte své práce, nesnažte se jenom rychle vydělat za každou cenu. Lidé hledají snadný způsob, jak si rychle vydělat, takže byste měli znát svou cenu a nepodceňovat se.

 

Vaše sebevědomí vzroste, když práci pevně uchopíte do svých rukou, takže hodně zkoumejte a svou práci dělejte s tím nejvyšším respektem, který si zaslouží, protože to, co dáváte, to i dostanete!

 

2. Potřebujete disciplínu

 

Pocit být pánem svého času je na začátku velmi osvobozující, ale může mít i odvrácenou stranu, pokud své podnikání nebudete brát vážně. Nastavte si přísný režim a řiďte se podle něj. Vstaňte, naplánujte si den, dobře se najezte a buďte zdraví a svěží, abyste zvládli svou každodenní pracovní zátěž. Měli byste mít dostatek spánku, abyste dokázali aktivně jednat se svými klienty. Spánek je v začátcích podnikání spojených s počáteční euforií často velmi potlačovaný. Naplánujte si schůzky, osobní čas, čas, kdy jste sami a jakékoliv další činnosti už dopředu, abyste neohrožovali pozornost, kterou potřebujete věnovat své práci.

 

3. Připomeňte si, proč to děláte

 

Z nějakého důvodu jste udělali změnu. Nebyli jste spokojeni se svým předchozím životním stylem. Chtěli jste mít zodpovědnost za svou kariéru, a proto jste udělali tento odvážný krok, chtěli jste si splnit svůj životní sen, chcete vydělat více peněz.

 

Pamatujte si, že teď je čas dělat pozitivní změny ve své kariéře i v životě, jinak vás pohltí rutina, před kterou jste utekli. Udělejte si pauzu, když ji potřebujete, protože být pánem svého času rovněž znamená mít zodpovědnost za neplánované volno. Vyčistěte si hlavu, myslíte-li si, že jste narazili na něco těžkého, a snažte se na to podívat z nové perspektivy. Nadechnout se čerstvého vzduchu vám může opravdu pomoci. Předejdete tím hrozícímu vyhoření.

 

4. Musíte růst

 

Známkou úspěchu ve vašem novém podniku je počet lidí, se kterými spolupracujete. Růst neznamená mít za každou cenu více zaměstnanců, ale zákazníků. Motivujte se, poznávejte nové lidi, budujte si klientskou základnu. 

René Hradecký

René Hradecký

Články autora
Hledat
Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a ochraně uživatelů soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím