5 způsobů, jak být produktivní, i když jste zrovna bez práce

5 způsobů, jak být produktivní, i když jste zrovna bez práce

René Hradecký

René Hradecký

Články autora

Lidé se posuzují podle toho, jak nakládají se svým časem. Někdy se nám v životě může stát, že se dostaneme do situace, kdy přijdeme o svou práci práci a na podnikání si netroufáme. Třeba proto, že se neorientujeme v marketingu, v získávání investorů a prodeji zboží nebo služeb na internetu. Ale když se budeme snažit, může se nám podařit získat některé dovednosti, které nám v konečném důsledku mohou s budoucím podnikáním pomoci. Žijeme v době informací, a pokud máte připojení k internetu, neznalost je v podstatě jen naše vědomá volba.

Téměř vše, co dnes chceme dělat, se můžeme přiučit na internetu. Jinými slovy, pokud se opravdu chceme naučit něco nového, můžeme v tom být už po roce velmi zdatní. Máme pro vás pár návrhů, co dělat, pokud jste nezaměstnaní a chcete se posunou dopředu.

 

1. Naučte se pracovat se systémem WordPress

 

S příchodem prodeje online, crowdfundingem coby zdrojem financování a sociálních sítí v posledním desetiletí, vyrostla po celém světě přímo raketově spousta malých začínajících startupů. Téměř každý začínající podnikatel potřebuje jednu věc, a to jsou webové stránky.  Spousta z nich funguje v systému WordPress, což znamená, že znalost WordPressu vám dá nejenom krátkodobou práci pro vytvoření webových stránek, ale bude také potřeba někdo, kdo je bude aktualizovat a udržovat.

 

Je jasné, že naučit se pracovat se systémem WordPress bez předchozí znalosti kódování ve vás může vzbuzovat obavy, ale věřte tomu nebo ne, není to tak těžké. Můžete se to naučit postupně na internetu, a s každým malým vítězstvím si budete budovat své sebevědomí. Na internetu existuje celá řada webů pro začátečníky s WordPressem, kde se můžete naučit další postupy, které se vám mohou hodit.

 

Divili byste se, kolik pracovních nabídek týkajících se tvorby webu můžete najít na stránkách pro osoby na volné noze. Můžete se ucházet, o jakou chcete. Jenom byste měli mít své vlastní webové stránky, aby bylo vidět, co umíte. Na začátku se vám může zdát, že investovat celý rok je dlouhá doba, ale nebojte se toho, je to dovednost, která rozhodně nebude na škodu.

 

Jakmile se začnete v systému WordPress lépe orientovat, zbývá už jen seznámit se s jeho tématy a pluginy. Takže pokud hledáte nového koníčka, který vám může vydělávat, zkuste se učit pracovat v systému WordPress.

 

2. Vytvořte si vlastní webové stránky

 

Jakmile se naučíte pracovat se systémem WordPress, měli byste si vytvořit vlastní webové stránky coby součást svého portfolia. Nemusíte však vytvořit webové stránky jenom proto, abyste ukázali své dovednosti, webové stránky jsou výhodné samy o sobě, pokud k tomu máte nějaký konkrétní důvod.  Můžete vytvořit zajímavý obsah a stát se součástí partnerského programu. To znamená, že můžete použít své webové stránky pro prodej výrobků někoho jiného a dostat procenta z každého prodeje.

 

Takže i když WordPress neznáte, můžete investovat své zdroje do webových stránek a mít svůj vlastní online koutek, který vám může vytvářet zisk. Když se vám podaří vytvořit dobře navštěvovanou webovou doménu, můžete navíc vydělat tím, že budete na svou webovou stránku dávat inzeráty. 

 

Zamyslete se nad tématem svého webu. Ať už chcete vytvořit platformu na blogování nebo dělat videa či upravené fotky, důležité je vytvořit poutavý obsah, který bude lidi bavit.

 

Vaše webové stránky mohou lidem pomáhat nebo je bavit. Důležité je mít konkrétní cíl a pracovat na něm.  Také musíte pro svůj web vybrat název, který se stane vaší obchodní značkou, a kvalitní značka je dnes důležitá. Takže nevybírejte jméno náhodně, potřebujete něco, co lidé snadno najdou, když budou hledat to, co bude vaše webová stránka obsahovat.

 

Další věc, na kterou je třeba si při tvorbě webu dávat pozor, jsou kvalitní webhostingové služby. Webohosting a komplikovanost kódů ovlivňují rychlost načítání. Pokud váš web načítá jednu stránku několik vteřin, potom jej návštěvníci pravděpodobně opustí, aniž by mu dali šanci.  

 

3. Začněte kariéru blogera

 

Dalším koníčkem, který může přinést zisk, je stát se blogerem nebo video blogerem. Tuto kariéru lze relativně snadno rozjet, ale stát se vlivným blogerem je něco úplně jiného. Chcete-li se stát malou online celebritou, bude to pro vás práce na plný úvazek a pouhé přepisování nebo točení obsahu, který jste viděli na internetu, nezabere.

 

Posty a obsah, který budete vytvářet, musí být něco extra oproti tomu, co můžete momentálně na internetu najít. Říká se tomu Desetkrát lepší obsah a jak už lze poznat dle názvu, je potřeba, abyste byli desetkrát lepší než existující weby zabývající se stejným tématem.  Dosáhnout toho je opravdu těžké a zabere to spoustu času, ale stojí to zato.

 

Chcete-li blogovat jenom proto, abyste blogovali, ocitnete se v moři dalších blogerů. Být obyčejným blogerem má také své výhody, ale ne takové jako být vlivným blogerem. Také by bylo dobré projít si nějaké tipy, jak psát, abyste dokázali vytvořit články, které budou pro čtenáře čtivé, které je pohltí. Rovněž je dobré nezapomínat na dobré obrázky či infografiku pro zvýraznění, používat videa a odkazy jako další materiál pro čtení.

 

Pokud jste dobrým blogerem, můžete si dokonce přivydělat psaním pro platící weby. Většina těchto webů opět vyžaduje desetkrát lepší obsah, ale tímto způsobem si alespoň zabezpečíte příjem za svou práci, na druhou stranu však místo toho, abyste svůj článek dali na svůj web, dáváte jej někomu jinému. 

 

4. Vyberte si svobodné povolání

 

Pokud nemáte práci, nic vám nebrání být na volné noze. Můžete psát, dělat grafické návrhy nebo tvořit web. Také existuje práce pro lidi, kteří dokáží editovat zvuk, fotografie nebo videa. Ale i když budete na volné noze, musíte být profesionálové, abyste dostali práci.

Takže jestliže blogujete nebo máte webové stránky, podstatně to zvýší vaše šance. Pokud jste dobří v grafice, vytvořte si účet u Behance nebo DeviantArt pro prezentaci svých grafických dovedností, a co se týče editace videí a zvuku, můžete si vytvořit účet na YouTube nebo Vimeo.

Své služby můžete pak zkusit nabídnout na portálech jako je Navolnenoze, Webtrh nebo MoboJobo.

 

5. Naučte se něco nového

 

V neposlední řadě se můžete naučit něco nového, co nevyžaduje, abyste seděli celý den u stolu, jako je kódování, psaní nebo malování. Existují způsoby, jak si vydělat peníze jako zručný člověk, existují pracovní platformy, které se těmito obory zabývají. Zkuste třeba web Lynda nebo si najděte videokurzy na Youtube. Můžete se učit doma po internetu, získáte dovednosti, které budou vždy užitečné, a které vám v budoucnu mohou přinést zajímavé příjmy.

 

Pokud se stanete zručným řemeslníkem, můžete opravovat i tvořit. Můžete se stát šikovným kutilem, vytvářet dekorace a doplňky, které můžete prodávat na prodejních webech jako jsou Aukro nebo Fler.

 

I tyto dovednosti mohou fungovat společně s již zmíněnými tipy, protože můžete vytvořit video návody, jak vytvořit dekorace a doplňky nebo návody, jak něco doma opravit nebo vyrobit. Potřebujete jenom kvalitní kameru a můžete začít nahrávat.

 

Je spousta způsobů, jak být produktivní, i když nemáte práci a necítíte se teď hned na rozjetí vlastní firmy. Důležité je soustředit se na jednu věc, která vás bude bavit a může navíc přinést zajímavé příjmy. 

René Hradecký

René Hradecký

Články autora
Hledat
Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a ochraně uživatelů soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím