Dobrý poradce hraje první ligu

Dobrý poradce hraje první ligu

Alexandra Yaklyushyna

Alexandra Yaklyushyna

Články autora

Práce dobrého poradce je v mnohém podobná profesnímu životu prvoligových fotbalistů. Pochopitelně musí mít výsledky. Když se daří, pohybuje se ve světě celebrit. V týmu Expense Reduction Analysts si po pěti letech fungování na českém trhu užívají obojího.

Experti na snižování firemních nákladů pomyslně zkontrolovali přes miliardu korun firemních rozpočtů ve více než dvaceti nákladových oblastech. Úspory přitom neustále rostou, protože některé zakázky ještě běží a především přibývají nové – aktuálně počet dokončených a rozpracovaných projektů dosahuje 185.

 

Víte, kde se dá nejvíc ušetřit?

 

V Česku nejspíš nikoho nepřekvapí, že nejvyšší úspory (38,6 %) dosahuje ERA v kategorii telekomunikací. Ani bankovnictví na druhém místě s třetinovými úsporami, poplatky jsou dlouhé roky vděčným terčem kritiky. Napadlo by vás ale, že velké úspory (32,3 %) mohou přinést… pracovní oděvy? Top 5 nákladových kategorií s nejvyššími úsporami završuje tisk (29,7 %) a odpady (26,5 %).

Nejvyšší výkony ale nutně neznamenají nejčastěji žádanou službu. V žebříčku podle nejčastěji realizovaných nákladových kategorií samozřejmě dominují bankovní služby, dalšími oblastmi jsou ale obalové materiály, doprava, energie a úklid.

 

Spolupracují s elitou

 

Mezi dvěma stovkami realizovaných projektů je řada klientů, kteří se právem těší uznání podnikatelské komunity.

Koncem loňského roku jsme s napětím sledovali finále soutěže Vodafone Firma roku, kam z pozice jedničky jihočeského kola postoupila firma Kovostroj Bohemia. V krajském klání se umístil i další z klientů ERA, společnost Colsys, která obsadila stříbrnou pozici ve Středních Čechách a současně vyhrála titul Vodafone Odpovědná firma roku Středočeského kraje 2016.

S poradci Expense Reduction Analysts spolupracují i další podnikatelé patřící k české podnikatelské elitě, například Manažerka roku 2014 paní Zuzana Ceralová Petrofová, ředitelka a jednatelka společnosti Petrof a Podnikatel roku 2015 pan Zdeněk Pelc, předseda představenstva firmy GZ Media.

 

Být nejlepší znamená být zodpovědný

 

Úspěchy klientů nejsou překvapením. „V ERA dobře víme, že tito podnikatelé patří k lidem, kteří se snaží svoji práci dělat co nejlépe, nejzodpovědněji a nejšetrněji. Proto není divu, že dřív nebo později si k nám najdou cestu,“ říká Jiří Rybár.

Firmám přináší ERA nejenom úspory a zvýšení zisku, ale i ujištění jejich majitelům nebo manažerům, že zaměstnanci pověření řízením provozních nákladů svoji práci odvádějí skvěle – a oni můžou klidně spát s vědomím, že jsou jejich peníze utráceny zodpovědně i v oblastech, které ze svých pozic nemají šanci  kontrolovat.

Skvělé je, že práci českého týmu oceňují i partneři v ostatních zemích, kde Expense Reduction Analysts působí: z poslední evropské konference ve Valencii si tým odvezl pět ocenění!

Alexandra Yaklyushyna

Alexandra Yaklyushyna

Články autora
Hledat
Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a ochraně uživatelů soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím