Jak sestavit pracovní tým?

Jak sestavit pracovní tým?

Ondřej Kolda

Ondřej Kolda

Články autora

Společná práce se mnoho let spíše odsuzovala. Kritici říkali, že se neaktivní jedinci v pracovním týmu snáze schovají, takže je výkon nižší. Poslední dobou zaměstnavatelé pomalu zjišťují, že opak je pravdou. Když je kolektiv správně sestavený, tak dokáže doslova zázraky. Ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady udělají moc. Je vám to povědomé? Jedná se o část textu z písně Ježka, Voskovce a Wericha. Kupodivu je stále aktuální. Každý člověk je jiný, což je třeba si uvědomit a brát to jako výhodu. Nikoliv nevýhodu. Pokud šikovný vedoucí dokáže efektivně sestavit pracovní tým, zajisté se dočká úspěchů. Při výběru zaměstnanců do pracovního kolektivu je nutné znát jednotlivé lidi a jejich charakterní rysy. Přistupme tedy k tomu, na co je nutné si dát pozor.

Pouze jeden vůdce

 

V každém kolektivu musí být nějaká vůdčí osobnost. Někdo, kdo bude rozhodovat o řešeních. Někdo, kdo na sebe vezme zodpovědnost za výsledek. Ideálně by to měl být někdo, kdo si libuje v zodpovědnosti a zároveň má charisma a přirozenou autoritu.

Tuto roli by měl zastávat pouze jeden člověk. V opačném případě by mohlo v pracovním týmu vznikat napětí. Navíc je snazší, když vedení firmy komunikuje pouze s jedním člověkem, který zaštiťuje celý projekt.

 

Dostatečná odbornost

 

Při sestavování pracovního týmu nelze opomenout odbornost, kterou by měli jednotliví členové mít. Každý by měl rozumět svému oboru, ale zároveň by měli být schopní spolupráce, která odstraní drobné nedostatky, jenž si na první pohled odborníci z jiných odvětví nevšimnou.

Pokud se jedná o převážně technický projekt, stejně by neměl chybět člověk, který bude na problém nahlížet jinou optikou. Například člověk věnující se designu může objevit nějaké prvky, které by bylo vhodné upravit, aby byl produkt pro zákazníka přitažlivější.

Zkrátka. Někteří odborníci jsou až moc zahleděni pouze do svého oboru. Proto je nutné utvořit plně funkční pracovní jednotku, která si poradí se všemi problémy.

 

Nepodceňovat stmelující prvek

 

Perfektně fungující pracovní tým, by měl být přátelský a pozitivně naladěný. Z tohoto důvodu by se v pracovním kolektivu měl objevit i člověk, který působí jako stmelující prvek. Všeobecně lze říct, že takovou úlohu velice dobře zvládají ženy.

Není však pravidlem, že se musí jednat o ženu. Stačí, když to je člověk hovorný a všímavý. Měl by umět vyslechnout problémy. Zároveň by měl být takový pracovník vtipný a pozitivně naladěný. V ideálním případě také soutěživý, aby dokázal motivovat ostatní členy týmu.

 

Respektovat starší členy týmu

 

V poslední době se hodně vsází na mladé. Jsou ještě tvární a navíc zkousnou věci, které starší lidé odmítají. Často také hledají inovativní řešení, které může být klíčem k nebývalému úspěchu.

Na druhou stranu není dobré zatracovat starší kolegy. Stále mají týmu co nabídnout. Berou věci s větším nadhledem a mají za sebou spoustu životních zkušeností, které mohou do projektu promítnout.

Ondřej Kolda

Ondřej Kolda

Články autora
Hledat
Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a ochraně uživatelů soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím