Jaké výhody plynou z franšízingu?

Jaké výhody plynou z franšízingu?

Ondřej Kolda

Ondřej Kolda

Články autora

Mnoho aktivních lidí, kteří chtějí začít podnikat, se rozhodne pro koupi franšízy. Důvodů, proč se tak rozhodnou je hned několik. Obecně však platí, že se pomalu postaví na své nohy, ale zároveň najdou oporu v zavedené značce a produktu, takže je začátek podnikání snazší.

Nespornou výhodou je fakt, že si člověk může před začátkem podnikání získat velké množství informací o konkrétní franšíze. Než podepíše smlouvu, tak si může udělat osobní průzkum, jak je franšíza oblíbená, a jak se vede zavedené franšíze v podobné lokaci, v jaké by měl být nový podnik. Další výhodou je, že se o vás patroni kupované franšízy postarají. Nabídnou pro nového majitele licence dosavadní znalosti, které pomohou s úspěšným rozvojem vlastní provozovny.

Pomoc může být různá. Franšízor většinou poskytne pro nové majitele licence různé tréninkové kursy, kde se člověk dozví, jak na to. Začínající majitel franšízy tak získá důležité rady, které mu pomohou se vyvarovat začátečnickým chybám. Díky tomu je omezeno riziko spojené se začínajícím byznysem. Je to jeden z hlavních důvodů, proč se ambiciózní lidé rozhodnou nejdříve pro franšízu a až následně zkouší spustit své vlastní podnikání, které si vybudují od nuly pomocí svých vlastních kroků. V začátcích, než se člověk ve světě byznysu zorientuje, je však každá rada cenná. A to doslova, protože může ušetřit značné peníze.

 

Produkty za nižší ceny než konkurence

 

Pomoc se však nevztahuje pouze na rozjezd franšízy. V případě, že se objeví obtíže v průběhu provozování franšízy, má majitel licence možnost se obrátit na technickou podporu, kde mu poradí tým kvalifikovaných pracovníků.

Franšíza je lukrativní také z pohledu množstevních slev. Jakmile budete provozovat franšízu, je možné nakupovat potřebné produkty od důvěryhodných dodavatelů, kteří obvykle dodávají potřebné věci i do ostatních provozoven, takže je na ně spoleh, co se kvality týče. Protože produkty od daných dodavatelů odebírá větší množství franšíz, je většina produktů k dostání za lákavé množstevní ceny. Díky tomu bude mít majitel licence výraznou výhodu vůči menším podnikům.

Nepopíratelnou výhodou je také pomoc s marketingem a reklamou. Většina franšízorů si nechává zpracovávat různé výzkumy, které jsou dostupné i pro majitele licencí. Díky tomu mohou naplánovat cílenou marketingovou kampaň a efektivní reklamu.

 

Na případný prodej franšízy nebudete sami!

 

Počítá se s tím, že franšíza bude prosperovat a růst. Přesto se najdou lidé, kteří chtějí franšízu časem prodat. Důvody mohou být různé, ať už se jedná o nástup do penze, nebo se chce poohlídnout po jiném byznysu a potřebuje získat nějaké finance prodejem stávající provozovny. Každopádně franšízor může aktivně napomoci s prodejem franšízy (obvykle za určitý poplatek). Franšízor může pomoci sehnat kupce, ale také pomůže se zařízením všeho potřebného. Na rozdíl od klasického podnikání se majitel licence nebude muset starat o jednotlivé kroky prodeje, které jsou někdy složité.

Franšíza je zkrátka správnou volbou pro lidi, kteří chtějí nastartovat svůj vlastní byznys, ale zároveň se raději spolehnou na zavedený byznys model, než aby museli čelit mnoha problémům, které souvisí se založením vlastního podnikání. V případě franšízingu je velká šance na úspěch, protože na stejném obchodním modelu už funguje celá řada provozoven. Na druhou stranu, nic na světě není zadarmo. Cesta k úspěchu je vždy dlážděna tvrdou prací.

Ondřej Kolda

Ondřej Kolda

Články autora
Hledat
Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a ochraně uživatelů soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím