Kde najít inspiraci k podnikání? Vyzkoušejte franšízu.

Kde najít inspiraci k podnikání? Vyzkoušejte franšízu.

Aleš Kovář

Aleš Kovář

Články autora

Ne všichni oplývají dokonalými nápady. I když mají skvělé vedoucí schopnosti, znalosti v oboru a nechybí jim pracovitost, to nemusí znamenat předpoklady pro úspěšné podnikání. Máte pocit, že vám už ujel vlak? Pořád váháte a skvělý nápad stále nepřichází? Zapomeňte na čekání a pusťte se do vlastního podniku s pevnou rukou franšízy. Neumíte si představit poslouchat rozkazy druhých a nevidíte ve franšíze dobrou budoucnost? Zamyslete se! Franšíza zaručuje větší úspěšnost.

Nebojte se, že zkrachujete, protože lidé si rádi koupí osvědčený produkt anebo využijí službu, o které už někdy předtím slyšeli. Někdy i ten sebelepší nápad může ztroskotat. Pakliže nemáte dostatek odvahy pustit se do splnění vlastního snu, dejte přednost franšíze. Licence vám otevře dveře do světa. Informujte se o spojení s nejlepšími značkami, které znají po celém světě.

 

Začátek je vždycky nejtěžší

 

PARKY´S, hot dogy, to je investice do pouhých 30 tisíc korun. Zdají se vám párky v rohlíku příliš obyčejné? Věřte, že máme na mysli něco jiného. Tento franšízový systém funguje tak na trochu jiném principu. Myšlenka vznikla díky šéfovi Kosteleckých uzenin Janu Hanušovi. V restauracích a stáncích se budou péci párky s obsahem masa až 95 %. Chutný párek je vložen do bulky, jejíž těsto se vyrábí přímo v Penamu. Pokud ráčíte vyzkoušet tento produkt, máte před sebou ideální know-how. Vstupní poplatek činí od 30 tisíc korun. Záleží na typu a velikosti provozovny. Tento typ podniku si oblíbil i Andrej Babiš. To je určitě vynikající volba, když ji obdivoval i tak významný a úspěšný podnikatel. Poplatek z velkoobchodního obratu je 2 – 8 %.

KROUŽKY.CZ skvěle vyplní volný čas dětí. V tomto ohledu činí základní investice více než 100 tisíc korun. Myslíte si, že je to nevhodný způsob podnikání? Jste na omylu. Dnes jsou v módě kroužky hip hopu, jógy, futsalu i vaření. Společnost Kroužky založila před 15 lety Marie Růžičková. Díky franšízingu se rozšířila téměř po celé České republice. Matka čtyř dětí na sobě neustále pracuje a vyvíjí nové aktivity. Dnešní děti baví také atletika, keramika anebo jazyky. Průběžný marketingový poplatek je 3300 korun měsíčně při počtu dětí 2000.

SKLIZENO, je obchod s kvalitním jídlem, který začíná na investici 190 tisíc korun. David Kukla pracoval a žil v Německu. Zalíbila se mu tamější kvalita potravin. Rozhodl se tedy otevřít v Brně obchod, kde prodává farmářské výrobky. Svou značku zasvětil i franšízantům. Dbá na udržování čerstvosti potravin, proto spolupracuje s regionálními dodavateli. David Kukla má sice nových franšízantů dost, ale jistě nedá dalším košem. Věnuje se jim na maximum. Zajišťuje dodavatele, informuje o softwaru a provádí školení. V případě zájmu počítejte s průběžnými poplatky 4 %, max. 30 tisíc korun měsíčně.

TIROLER BAUERNSTANDL, tyrolské lahůdky, mají základní investici od 270 tisíc korun. Tyrolské sýry a klobásy prodává Wolfgang Obermüller od roku 1986. Dále se rozvíjel přes franšízy. V Německu slaví jeho potraviny obrovský úspěch, proto se rozhodl zamířit i do České republiky. Už dnes je jasné, že jeho myšlenka půjde na dračku. Není divu, farmářské potraviny nikdo neodmítne. Poplatek z velkoobchodního obratu zde činí 9 – 10 %.

MAXDRIVE, čištění párou, nastavuje investici od 300 tisíc korun. Říkáte si, že nemáte autoservis ani automyčku? To vůbec nevadí. Tato franšíza funguje na principu mobilního čištění vozů. Všemu hraje do noty čištění interiérů párou.

 

Záleží na vašem zaměření

 

Líbil se vám některý z popsaných nápadů? Ne všem sedí každá myšlenka. Někdo si neumí představit franšízu úklidové společnosti, druhý nemá vztah k práci s dětmi. Jedno je jisté. Proč nepoužít myšlenku, která bude prostě fungovat? Využijte náš vyhledávač investičních příležitostí na www.chcemepodnikat.cz a najděte si koncept, který vám bude vyhovovat.

Aleš Kovář

Aleš Kovář

Články autora
Hledat
Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a ochraně uživatelů soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím