Několik pádných důvodů, proč se rozhodnout pro franšízing

Několik pádných důvodů, proč se rozhodnout pro franšízing

Ondřej Kolda

Ondřej Kolda

Články autora

Podnikání láká hodně lidí, ale mnoho z nich neví, jak začít. Nemají ten správný nápad, nebo prostě jen neví, jak řešit některé věci, které jsou s podnikáním spojené. V mnoha ohledech je zkrátka podnikání poměrně složité. Zejména potom pro nezkušené lidi, kteří neznají všechny nástrahy. Naštěstí existuje alternativa, která hodně věcí ulehčí. Tato možnost je známá pod pojmem franšízing. Franšíza je vhodnou volbou pro každého, který chce být sám sobě šéfem, ale zároveň se bojí začít s vlastním podnikáním, které by musel budovat od nuly. Výhod, které franšíza nabízí, je spousta. V našem textu jsme shrnuly několik nejvýraznějších benefitů, které jsme rozdělily do přehledných odstavců.

1. Můžete se spolehnout na osvědčený podnikatelský model

 

Budovat nové podnikání od nuly je běh na dlouhou trať. Navíc mohou nezkušení lidé udělat několik zásadních chyb, které mohou znamenat jejich rychlý konec. Proto je lepší zakoupit licenci na franšízu.

Získáte tím spoustu výhod. Nebudete muset řešit marketing, ani věci související s designem provozoven. Stejně tak získáte vyladěný pracovní systém, který stačí aplikovat na vaše podnikání. Díky tomu dosáhnete maximální produktivity práce a tím také zisků. Zároveň se vyhnete počátečním problémům, které podnikání od nuly zákonitě přináší.

Šance na úspěch je obrovská, protože koupí licence získáte celé know-how, které funguje v mnoha dalších provozovnách. Proč by to nefungovalo u vás?

 

2. Získáte školení a podporu

 

Franšízové společnosti mají zájem na tom, aby se vám dařilo. Proto se snaží nabízet maximální podporu. Z tohoto důvodu je ve většině případů součástí zakoupené licence také intenzivní školení a tréninkové programy, které vám v začátcích pomohou. Díky tomu se vyvarujete počátečním chybám, které jsou v podnikání poměrně časté.

Školení a trénink může trvat dny, ale také týdny. Během této doby byste si měli osvojit veškeré postupy a standardy, díky kterým uspějete.

V podnikání prostřednictvím franšízy nebudete na problémy nikdy sami. Získáte totiž odborné vedení přímo od franšízové společnosti. Zároveň můžete získat informace i od ostatních franšízantů. Díky sdílení problémů se je daří snáze a efektivněji řešit.

 

3. Hned od začátku víte, do čeho jdete

 

Výsledky podnikání jsou často nejasné. Zkrátka proto, že začínající podnikatel nemá dostatek zkušeností z oboru, aby dokázal správně předpovědět vývoj budované firmy.

Naopak, když si koupíte franšízu, budete mít reálné představy o tom, kam se bude podnikání ubírat. Franšízová společnost dokáže poskytnout poměrně přesné odhady příjmů a výdajů. Obrázek o svém budoucím podnikání si můžete udělat také na základě franšíz v podobných lokalitách. Díky tomu budete mít představu o tom, kolik získáte klientů a jaká bude zhruba návratnost.

Ondřej Kolda

Ondřej Kolda

Články autora
Hledat
Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a ochraně uživatelů soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím