Neztrácejte čas, pracujte efektivně a relaxujte na maximum!

Neztrácejte čas, pracujte efektivně a relaxujte na maximum!

Ondřej Kolda

Ondřej Kolda

Články autora

Kdo může s klidným svědomím říct, že pracuje jako šroub? Pravděpodobně málokdo. Existuje plno nástrah moderního světa, které odvádí naši pozornost špatným směrem. Pryč od práce. Přitom brouzdání po internetu je mnohdy jen ztrátou času. Nebylo by lepší zvládnout všechnu práci před termínem, a pak si zaslouženě odpočinout? Poradíme, jak na to!

Odstřihněte se od světa, soustřeďte se jen na práci

 

Máte pocit, že vám něco uteče, když nebudete pravidelně kontrolovat sociální sítě a zpravodajské servery? Možná ano, ale nebude to nic důležitého. Mnohem více vám toho uteče, když nebudete stíhat v práci, a potom budete muset obětovat svůj volný čas na plnění úkolů, aby byli všichni kolegové a obchodní partneři spokojení. Zkuste se od těchto pupečních šňůr internetu odstřihnout. Vypněte si veškerá upozornění a nenechte se otravovat. Maily si stačí přečíst třikrát denně, věřte tomu, že nemusíte být neustále online. Díky tomu se budete moci plně soustředit na aktuální úkol. A možná sami zjistíte, že jde pracovat mnohem snáze bez zbytečného rozptylování. 

 

Každé ráno si rozvrhněte práci a určete priority

 

Když má člověk jasně vymezené cíle, pracuje mnohem efektivněji. Dokáže lépe hospodařit s časem a hlavně ví, co všechno ještě musí stihnout. Proto je dobré si hned ráno udělat pracovní harmonogram, ve kterém byste si měli zvýraznit tři povinné úkoly. Nejtěžší práci si naordinujte na dobu, kdy se cítíte nejvíce při síle. Většinou je nejlepší s nimi začít hned ráno, dokud jste plní energie. Do harmonogramu zařaďte i několik jednoduchých úkolů, se kterými si hravě poradíte během několika minut a zároveň tím získáte pocit, že vám jde práce dobře od ruky. Povinné úkoly vám nedovolí práci odkládat na další den. Zpravidla byste mezi ně měli zařadit povinnosti, které má člověk tendenci odkládat, protože se mu do nich nechce. Zabijete tím dvě mouchy jednou ranou. Budete stíhat vše v čas. A zároveň nebudete muset přemýšlet nad nedodělanou prací ve svém volném čase. Naopak dojde k uspokojení, jak jste vše správně zvládli.

 

Poctivě relaxujte, abyste si užili život a vydrželi pracovní tempo

 

Předchozí dva odstavce byly spíše o odříkání a možnostech zefektivnění práce. Ale teď už máte hotovo, takže je čas na to příjemnější. Zasloužený odpočinek. Je to podobné jako v práci. Když splníte všechny své povinnosti v řádném termínu, zbyde vám dostatek času na rodinu, sport, cestování a další aktivity, do kterých vám nebudou zasahovat pracovní povinnosti. Je to navíc nedílná součást zdravého životního stylu. Občas je nutné úplně vypnout a užívat si pouze opojné chvilky sladkého nicnedělání. Pouze tak je možné dlouhodobě udržet kvalitní osobní život a efektivní pracovní nasazení. Vždycky, když budete mít tendenci prokrastinovat, vzpomeňte si na krásné chvíle, které jste prožili díky správnému pracovnímu nasazení. Pak už je jen na vás, jestli budete bezcílně brouzdat po internetu, nebo zvolíte jinou cestu. 

Ondřej Kolda

Ondřej Kolda

Články autora
Hledat
Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a ochraně uživatelů soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím