Práce makléře je o svobodě i zodpovědnosti

Práce makléře je o svobodě i zodpovědnosti

Alexandra Yaklyushyna

Alexandra Yaklyushyna

Články autora

Jak se daří síti RE/MAX v posledních letech? Daří se nám velmi dobře. Kontinuálně rosteme a zvyšuje se průměrný obrat na makléře. To samozřejmě také znamená, že si naši makléři vydělávají stále více.

Předpokládám, že je to hodně dané i situací na trhu…

Ano, pohybujeme se na trhu, kde je aktuálně velmi vysoká poptávka po nemovitostech. Makléři tak nyní mají při hledání kupujícího trochu usnadněnou práci. Tím větší důraz ale klademe na to, aby pro svého klienta odvedli skutečně stoprocentní servis.

 

Co to přesně znamená?

Zavedli jsme například systém aukcí, který pomáhá prodat za nejlepší možnou cenu. Majitelé nemovitostí tak velmi často získají mnohem více než při běžném způsobu prodeje.

 

Trhu se daří, reality se prodávají ve velkém. Je to i impuls pro nové kolegy, kteří by se chtěli stát makléři?

Rostoucí segmenty trhu jsou lákavé vždy. Co mne ale skutečně těší je fakt, že k nám přicházejí jak noví makléři bez jakýchkoliv zkušeností, tak i ostřílení borci od konkurence.

 

Jaké jsou vlastně hlavní výhody toho stát se realitním makléřem?

Záleží na tom, co je pro koho důležité. Mnoho lidí láká možnost výdělku, na který by v žádném jiném zaměstnání nedosáhli. Máme v síti poměrně značnou část makléřů, kteří si ročně vydělají přes milion korun. Pro další skupinu lidí je to možnost zařídit si čas dle svých vlastních potřeb. Organizace schůzek a prohlídek je zcela na nich. Pokud potřebují ve čtyři hodiny vyzvedávat děti ze školky, není problém si to takto nastavit.

 

Je nějaký tip lidí, které preferujete?

Vlastně není. Máme skvělou zkušenost s lidmi, kteří jsou v realitách úplnými nováčky a dříve působili na různých pozicích. Mezi našimi makléři najdete bývalé obchodníky, učitele, ředitele z korporací nebo třeba letušku. Je zajímavé, jaká skladba lidí se vám sejde v jedné kanceláři. Ale nejde o to, co dělali dříve. Jde o to, zda mají chuť a elán se pustit do něčeho nového.

 

Co je největší překážkou v začátcích?

Podle mě jsou to naivní představy o rychlém zbohatnutí. Někteří lidé si myslí, že hned od začátku budou vydělávat obrovské peníze. Ale tak to rozhodně není. Každý podnikatel musí začít od nuly a postupně se vypracovat. My pomáháme novým makléřům v začátcích. Máme nastavená školení, stínování úspěšných lidí, mentoring apod. Každý na začátku dostane veškeré možné informace a pomocnou ruku. Ale to, zda se makléř chytí a vypracuje, je už jen a jen na něm.

 

Jak dlouho se školí nový makléř než vyrazí do terénu?

Příprava sama o sobě není dlouhá. Každý začínající makléř musí absolvovat povinná školení a naše zkoušky. Při prvních realitních obchodech mu pomáhají zkušení kolegové a ještě měsíce po začátku má k dispozici mentory a hlavně majitele kanceláře, který ho podporuje. Máme nejširší franšízovou síť plnou kolegů se zkušenostmi, kteří jsou ochotní je sdílet. Tím se výrazně odlišujeme od konkurence.

 

V čem je tedy největší rozdíl pracovat pro RE/MAX či pro konkurenci?

Kromě propracovaného systému vzdělávání je to i o známosti značky, o důvěře, kterou od klientů máme. Podle hodnocení našich klientů máme index spokojenosti 99,5%, při čemž jsou do něj započítávány všechny obchody uskutečněné našimi makléři. V tomto ohledu jsme určitě jedineční. Další věcí je, že ze všech franšíz máme nejsilnější marketingovou podporu značky. To nás velmi odlišuje.

 

V poslední době se hodně mluví o realitním zákonu, který možná zkomplikuje podmínky pro práci makléřů. Jak jste na toto připraveni?

Všichni naši makléři tyto podmínky bezezbytku splňují. Zákon vítáme a vůbec se ho neobáváme. Nováčky, kteří k nám přichází, připravujeme rovnou na podmínky dané chystanou legislativou.

Alexandra Yaklyushyna

Alexandra Yaklyushyna

Články autora
Hledat
Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a ochraně uživatelů soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím