Proč je dobré mít nástěnku snů?

Proč je dobré mít nástěnku snů?

Ondřej Kolda

Ondřej Kolda

Články autora

Sejde z očí, sejde z mysli. Proto mějte své touhy neustále před sebou! Nástěnka snů (anglicky Vision Board) je jednoduchý nástroj, který používá mnoho lidí. Pomůže s utříděním cílů, motivuje, a pomáhá k vnitřní konzistenci. Jak na to? K výrobě potřebujeme: chvíli času, nástěnku, obrázky a určitou porci estetického cítění. Je to prostě velice jednoduché. A pokud nejste staromilci, v elektronické podobě to jde také. V každém případě jsou náklady na vytvoření nástěnky snů marginální v porovnání s tím, co vám tento nástroj může přinést.

1. Utřídění cílů

 

Možná se to zdá divné, ale člověk mnohdy nezná své priority tak dobře, jak si myslí. Některé vaše sny se mohou navzájem vylučovat, proto je nesmyslné usilovat o vše, po čem toužíte. Nástěnka má jen omezený prostor, proto budete muset zrevidovat své sny. Postupujte od věcí, které se vám zdají nejdůležitější a pomalu se dostávejte k těm okrajovým. Pro každý svůj sen a touhu vyberte patřičné obrázky, které je budou na nástěnce snů zastupovat. Je to prostor, kde se plní všechny vaše touhy, takže se utrhněte ze řetězů a dopřejte si pohled na to, po čem toužíte. A je jedno, jestli si chcete koupit Ferrari, naučit se cizí jazyk, najít si novou milenku, nebo vyrazit na dovolenou do exotické destinace. Všechny tyhle obrázky a motivační formule by na vás měly působit celý rok. Až potom si k nástěnce snů znovu sedněte a upravte podle aktuální situace. 

 

2. Síla vizualizace

 

Nástěnka snů musí být na jasně viditelném místě, které budete mít na očích. Díky tomu budete mít neustále před sebou soubor všeho, čeho chcete dosáhnout. V myšlenkách se touha po cílech ztrácí a rozpíjí v záplavě dalších myšlenek. Nemáte nic hmotného, co by představovalo váš vysněný život. S nástěnkou snů tomu tak nebude. Poznáte, že obrázek je vážně silná motivace, která vás dokáže opět nakopnout ke skvělému výkonu. V nejtěžších chvílích stačí pouze pohlédnout na vše krásné, co můžete mít, když překousnete chvilkovou krizi a posunete se zase o kousek dále.

 

3. Posílení vnitřní konzistence

 

Tříštění koncentrace do různých pracovních aktivit se nevyplácí, protože pak neděláte nic pořádně. A přesně tak to je i při plnění snů. Právě nástěnka snů pomůže při každém pohledu k udržení vlastních priorit. Každý den můžete vidět, co je pro vás důležité. Jaká k tomu vede cesta, a co jste už pro své sny udělali. Nástěnka snů pomůže zpevnit vaši osobnost, což už je samo o sobě velice důležité. Nehledě na to, že doslova zhmotní vše, po čem jen toužíte. Kolik snů se doopravdy splní, to už je jen na vás.

Ondřej Kolda

Ondřej Kolda

Články autora
Hledat
Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a ochraně uživatelů soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím