Užitečné rady pro ty, co si chtějí otevřít svou vlastní restauraci. Máte na to?

Užitečné rady pro ty, co si chtějí otevřít svou vlastní restauraci. Máte na to?

Patrik Chlumecký

Patrik Chlumecký

Články autora

Stojíte před důležitým rozhodnutím týkající se vstupu do neprobádaných vod podnikatelské činnosti v gastronomickém segmentu? Určitě znáte tradiční přísloví “ bez peněz do hospody nelez”. Sice je toto prověřené pravidlo směřováno spíše na adresu nesolventních hostů, ponaučení z této zásady si však mohou odnést i začínající investoři pohrávající si s myšlenkou vstupu na trh. Nezáleží na tom, zda je váš zájem směřován k otevření malé hospůdky, restaurace nebo baru, připravte se na tvrdý rozjezd plný nových pravidel a záležitostí, na které je třeba se řádně připravit. Tento článek pojednává o zásadách, které se vám na cestě za vysněnou restaurační provozovnou nevyhnou.

Skutečně na to máte dostatek financí?

 

Ušlechtilá myšlenka v podobě vstupu na trh je pouze polovina úspěchu tohoto podnikatelského záměru, za dalšími pomyslnými dveřmi se ukrývá odpovídajcí kapitál a schopnost do rozjezdu vdechnout dostatečnou dávku finančních prostředků. Otázkou tedy zůstává, jestli na to budete ve skutečnosti mít? V závislosti na této odpovědi se pak odráží další rozhodnutí opírající se o velikosti vašeho plánu.

Pořídíte si nemovitost nebo si snad pronajmete prostory po zkrachovalém podnikateli? Opravdu je adresa situována do lukrativní polohy? A jak to máte promyšlené s vybavením reklamním marketingem, platbou za energie a pracovní silou? Všechny tyto aspekty vás budou před prvními zisky (jestli vůbec přijdou) stát nemalé peníze. Přece jen budujete značku od samotného začátku a to není zrovna lehká úloha.

 

Návštěva živnostenského úřadu

 

Jakýkoliv podnikatelský záměr v pohostinství je úzce spjatý návštěvou živnostenského úřadu. Hostinská činnost navíc spadá do oblasti řemeslné živnosti, takže k získání živnostenského oprávnění je zapotřebí disponovat odbornou způsobilostí, která se prokazuje maturitním vysvědčením nebo výučním listem, popřípadě praxí v daném oboru.

Alternativní metodou prokázání způsobilosti je v nejzazším případě rekvalifikační kurz nebo zkouška s dokladem o vykonání práce. Podnikání v hostinské činnosti je možná i bez jakékoliv praxe, náhradním řešením se pak stává zvolený odpovědný zástupce splňující uvedené podmínky.

 

Jak uspět a nestát se jen dalším v řadě?

 

Barů, restaurací a hospůdek je na českém trhu více než dost. Právě z těchto důvodů není snadné prorazit. Návštěvníkům je nutné nabídnout něco nového, neokoukaného a svůdného. Za žádných okolností nepodceňujte vybavení interiérů a nastavenou atmosféru vybudovaného prostředí. Základem je stylový facelift zaměřující se i na ty nejmenší detaily. V této otázce mohou pomoci i profesionální společnosti zabývající se realizací restauračních prostor. Ušetří vám tak čas a navíc získáte jistotu skvěle vytvořeného zázemí, kam se budou hosté rádi vracet.

 

Zvolte si místo

 

Největší pozornost věnujte správnému výběru místa. Poloha restaurace je klíčovým aspektem odrážejícím se na vaší celkové úspěšnosti. Ani ta nejlepší nabídka nejchutnějších pokrmů za příjemné ceny vás na špici nedostane bez odpovídající kupní síly obyvatel. Před výběrem nemovitosti zmapujte okolní dopravní možnosti a frekvenci pohybu potencionálních zákazníků. Rovněž nesmíte opomenout na přítomnou konkurence. V blízkosti úspěšných podniků bude vaše cesta znatelně ztížená.

Na trhu existuje i celkem zajímavá možnost se stát franšízantem úspěšného podniku s již vybudovanou značkou. Převezmete jejich politiku, logo i celý podnikatelský plán a pokusíte se prorazit za předem stanovených podmínek pod zastřešením zkušeného lídra. Zvažte všechny možnosti a zvolte si tu nejlepší cestu.

Patrik Chlumecký

Patrik Chlumecký

Články autora
Hledat
Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a ochraně uživatelů soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím