Vzdělávání dětí s franšízou Brick by Brick

Vzdělávání dětí s franšízou Brick by Brick

Alexandra Yaklyushyna

Alexandra Yaklyushyna

Články autora

První, co nás obvykle napadne, když se řekne kurzy pro děti, je angličtina. Adéla Masaryková, majitelka master licence Brick by Brick pro Českou a Slovenskou republiku si ale řekla, že pro děti chce mnohem více, a hlavně něco úplně jiného, nového a netradičního. Hledala kurzy, které děti rozvinou v přírodních vědách, naučí spolupracovat a řešit problémy. Po pečlivém zvážení se rozhodla dovést na český a slovenský trh koncept Brick by Brick. Zeptali jsme se jí, jaké jsou jejich plány a co mohou nabídnout zájemcům o podnikání s touto značkou.

Proč jste se rozhodli právě pro Brick by Brick?

 

Zaujalo nás, že se zaměřuje na vzdělávání v technice a přírodních vědách, tzv. STEM (věda, technika, strojírenství, matematika). Takovýchto kurzů je velmi málo. A takových, které by byli navíc ještě zábavné a hravé ještě míň. STEM vzdělávání zažívá aktuální boom, který k nám přichází z USA. My k němu ještě dodáváme edutainment, teda spojení učení a zábavy (education + entertainment) a naše 13-ti leté zkušenosti na místním trhu vzdělávání. Vzdělávání v STEM je považováno za klíčové pro budoucnost našich dětí, protože velmi rychle roste a bude růst počet pracovních pozic právě v oblasti technických oborů.

 

V čem je vzdělávání jiné než v jiných kurzech pro děti?

 

Technické dovednosti učíme děti zábavně prostřednictvím stavění modelů z kostek Lego, čímž je koncept ještě zajímavější, protože Lego milují snad všechny děti i jejich rodiče. Děti si postaví třeba padací most a naučí se, jak funguje kladka, nebo houpačku a pochopí odstředivou sílu.

Děti si osvojují jednak technické vědomosti a přírodní vědy, získávají praktické informace a rozvíjí i socializační a kreativní dovednosti - tzv. „multizáběrové učení“.

V rámci konceptu je možné realizovat kurzy pro děti ve školách, školkách, i ve vlastním centru, příměstské tábory i narozeninové oslavy.

Neocenitelnou výhodou je, že modely jsou speciálně vyvinuty pro tento koncept a staví se ze setů kostek, které nejsou běžně dostupné.

 

Jaké výhody nabízí Brick by Brick pro partnery?

 

Franšízant dostane podrobné plány pro všechny produkty. Například pro kurzy to znamená podrobný rozpis téměř po minutách, co má lektor na hodině dělat. Tím pádem je zabezpečené to, že nemůže lektor sklouznout třeba k volné hře. Každá hodina je přesně daná, jede podle „jízdního řádu“ a tím pádem má i rodič jistotu, že dítě vždy dostane to, co očekává.

Zároveň toto je přesně to, co se zájemcům o podnikání s naší značkou líbí, protože přesně vědí, co má lektor dělat.

Velkou výhodou je zázemí společnosti Empire, která úspěšně podniká ve vzdělávání už od roku 2004 a od roku 2009 vede síť téměř 60 licenčních partnerů. Partneři tak dostávají nejenom know-how z USA, ale hlavně jejich aplikaci a přizpůsobení pro český a slovenský trh.

Na úvodním školení se franšízant Brick by Brick naučí vést hodiny a pracovat s metodickými materiály. Dostane návody a postupy, které máme ověřené. Například, jak vybrat správného lektora, jak prodat kurzy ve škole nebo jakou marketingovou kampaň udělat, aby si přitáhl do svého centra rodiče s dětmi.

Pokud vás koncept zaujal, více informací naleznete na webu http://www.brickbybrick.cz/.

Alexandra Yaklyushyna

Alexandra Yaklyushyna

Články autora
Hledat
Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a ochraně uživatelů soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím