Zažít skutečnou osobní svobodu? Jako zaměstnanec nemáte šanci.

Zažít skutečnou osobní svobodu? Jako zaměstnanec nemáte šanci.

Patrik Chlumecký

Patrik Chlumecký

Články autora

Ekonomická podstata je hnacím motorem současné společnosti. Vstáváme, přemýšlíme, idealizujeme a inovujeme především pro získání většího obnosu finančních prostředků, které nám zkracují cestu ke splnění našich přání a dlouhodobých tužeb. Někdo zůstává pouze u plánů, jejichž aktivum vyhasne s pokročilým věkem. Nenechte si ujet vlak směřující do světa sedmimístných cifer a jednoduše změňte vnímání svého života. Zaměstnanec se bezstarostným milionářem zkrátka nikdy nestane. Přinášíme 5 tipů od mladých podnikatelů, jak se osvobodit a stát se bohatým.

Výdělek je na prvním místě

 

Zaměřte se výhradně na výdělečnou činnost. Veškerý svůj čas věnujte hledání cesty ke stále vyšším výdělkům. Za žádných okolností se nenechte ovládnout negativním projevem zvaným stagnace či spokojeností s aktuálním stavem. Představte si svůj život jako cestu za vysněným cílem, který se ukrývá v mračnech vysoké hory. Silnice se též pozvolna ubírá směrem vzhůru, stejně tak musí vypadat i pomyslná křivka vašich výdělků.

 

Šetřit pod polštář? A to vám poradil kdo?

 

Možná vám babička při nedělním obědě prozradila recept na zajištěnou budoucnost a odhalila tajemnou recepturu týkající se šetření pod polštář. Nic proti této strategii, ale ta z vás boháče opravdu neudělá.

Nechte své finanční prostředky vydělávat rozumnou investicí. Zaměřte se na bezpečné účty se zajímavým zhodnocením nebo venture fondy a na tyto peníze za žádných okolností nesahejte a to ani v případě, kdy vám skutečně poteče do bot. Raději se v takové situaci vraťte k radě číslo jedna a hledejte cestu k navýšení svých příjmů.

 

Pokud si neumíte říct o pomoc, nikdo vám nepomůže

 

Dobře zaběhnuté podnikání se vlivem vnějších faktorů občas dostane do bezvýchodného hlediska bez sebemenšího náznaku rozkvětu. Docházejí vám nápady, nemáte důkladně zmapovanou konkurenci či nastavený marketingový plán.

Přichází asi ta nejlepší chvíle pro najmutí správných lidí, kteří do vašeho konceptu vnesou jiný úhel pohledu a trochu vás ke značce milion popostrčí. Investice musí mít vždy předpoklad ke zhodnocení, rozšiřte své portfólio služeb rozumně.

 

Milionářem se bez risku nestanete

 

V průběhu putování za tučným kontem a bezbřehých možností budete muset riskovat a ne málo. To vyžaduje obrovskou důvěru v sebe sama i ostatní kolegy, spolupracovníky, obchodní partnery. Risk je neodlučitelnou součástí čekání na sedmimístnou cifru. Ano, možná v momentech těžkého rozhodování uděláte spoustu chyb a doslova padnete na hubu, ale hodnota lidského charakteru a schopnosti vydělávat velké peníze se poznají podle toho, jestli dokážete opětovně vstát.

Máte obavy z neprobádaného prostoru, kam jsou vaše kroky hnány bez jakékoliv možnosti detailnějšího průzkumu? Zvykejte si, vy chcete být svobodným milionářem. Pokud se však dostanete na druhý břeh, aniž se utopíte ve svém strachu, vyplatí se to. Pamatujte, že bez vysokých očekávání se bohatým nikdy nestanete.

 

Chcete vydělat milion, musíte jich chtít vydělat 10

 

Na světě je přesně tolik peněz, kolik jste schopni vydělat. Za těmito slovy se však ukrývá schopnost lidského úsilí si své cíle nastavit mnohem výše, než bylo původně naplánováno. Jen za pomocí této strategie se dostanete k výsledkům, s nimiž nakonec budete opravdu spokojeni.

Neuzavírejte se do sebe nebo své kanceláře, neutápějte se ve statistikách a týdenních přehledech. Naučte se komunikovat s ostatními a zdokonalujte své dovednosti na všech frontách. Komunikace s lidmi a správný způsob jednání je jedním z nejpodstatnějších kroků, které vás zavedou k těm nejlepším nabídkám. Asertivní přístup do moderního a profitujícího podnikání prostě nepatří.

Pozitivní výsledek vám při dodržování těchto rad zajistit pochopitelně nemůžeme, ale to neznamená, že by vám naše rady měly nějak ublížit, naopak.

Patrik Chlumecký

Patrik Chlumecký

Články autora
Hledat
Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a ochraně uživatelů soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím