Franšízová síť Business for Breakfast uspěla v soutěži Franchisa roku

Franšízová síť Business for Breakfast uspěla v soutěži Franchisa roku

Alexandra Yaklyushyna

Alexandra Yaklyushyna

Články autora

Sdílení podnikatelských zkušeností, zprostředkovávání zakázek na základě doporučení, nacházení nových potenciálních klientů či obchodních partnerů. To je podstata franšízového konceptu networkingových podnikatelských klubů Business for Breakfast (BforB), který v letošním ročníku soutěže Franchisa roku obsadil 3. místo v kategorii Franchisor roku.

Cílem soutěže Franchisa roku je zviditelnění franšízingu jako jedné z možných, prosperujících a solidních forem podnikání a představení kvalitních franšízových konceptů, které fungují na bázi čistého franšízingu a dodržují Evropský kodex etiky franšízingu. V kategorii Franchisor roku vybírá odborná porota vítěze z řad tuzemských i zahraničních franšízových konceptů. „Fakt, že jsme s naším BforB v tak velké konkurenci franšízových systémů obsadili třetí míst, je pro nás velkým potěšením. Vnímáme to jako důkaz, že svoji práci děláme dobře a že jsme pro naše franšízanty silným a úspěšným partnerem. Jen díky společné týmové práci se nám daří BforB posouvat stále kupředu,“ říká Kamila Zárychtová, zakladatelka a ředitelka společnosti Business for Breakfast ČR. Franšíza BforB má v současné době v České republice 10 franšízantů, kteří provozují 58 klubů s více jak 600 členy. Podnikatelské kluby BforB tak najdeme téměř ve všech krajích naší země, a kde nejsou, tam se chystají.

V roce 2018 nabízí BforB k přeprodeji tři zavedené franšízy. V Plzni se otevřela první příležitost, když se stávající franšízantka rozhodla pro novou dráhu a ráda by předala dva kluby a jejich klubovou základnu novému nástupci. Další příležitost se zájemcům o franšízové licenci otevírá v Pardubickém kraji. „V tomto regionu hledáme parťáka pro majitelku franšízové licence v Královéhradeckém kraji, která nastartovala i spoustu významných aktivit v pardubickém regionu, kde také momentálně fungují dva kluby, které budou předány novému franšízantovi,“ říká ředitelka BforB Česká republika.

Posledním regionem k přeprodeji je Zlínský kraj, ve kterém se dá navázat na podnikatelskou tradici. Velikost tohoto regionu také skýtá velké možnosti pro vybudování BforB podnikatelské komunity. BforB chce také proniknout do krajů, ve kterých zatím nepůsobí. Příkladem je Středočeský kraj. Zde je možná spolupráce formou „Komunitního manažera“ nebo Majitele franšízové licence.

Do roku 2020 si Business for Breakfast dalo za cíl vybudovat komunitu BforB 1000 členů. „Naše vize je v podstatě jednoduchá. Pokud bude 1000 podnikatelů spolupracovat na základě vysokých hodnot jako je spolupráce, důvěra, dlouhodobý obchodní vztah, kvalita a spolehlivost, pak se nám společnými silami podaří změnit podnikatelské prostředí v České republice k lepšímu. Věřím, že získané ocenění nám v tom také může pomoci,“ dodává Kamila Zárychtová.

Alexandra Yaklyushyna

Alexandra Yaklyushyna

Články autora
Hledat
Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a ochraně uživatelů soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím